04.08.2011

Shutters...

Uwielbiam jasne, przestronne, rozświetlone wnętrza. Ale czasami, w upalne dni słońca nagle jest za dużo i chciałoby się przed nim schować. Wtedy potrzeba jest zasłona, roleta, żaluzja, okiennica albo... shutter. Shutter czyli drewniana okiennica montowana wewnątrz pomieszczenia.
Okiennice w ogóle, a shuttersy w szczególności przywołują na myśl styl kolonialny i domy plantatorów w gorących strefach klimatycznych. Albo cudowną śródziemnomorską architekturę i czas popołudniowej sjesty...

ponizej zdjecia shuttersów zaprojektownych przez brytyjską projektantkę Kelly Hoppen:Te są projektu Laury Ashley dla firmy Thomas Sanderson:A te produkuje firma Jasno3 komentarze :

  1. ja miałam shutter w łazience, ale zdemontowaliśmy go, bo blokował dzienne światło, łazienka była ciemna i wydawała się przez to dużo mniejsza, czyszczenie kurzu z shutter-a też nie należało do najłatwiejszych zajęć

    OdpowiedzUsuń
  2. No właśnie, ładne to jest bardzo i klimatyczne ale ten kurz zbierający się by mnie doprowadził do szaleństwa :)), może jak wyprowadzę się do Toscanii to wtedy... ;))

    OdpowiedzUsuń
  3. musze przyznac ze te biale shuttery bardzo mi przypadly do gustu,,pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kalinka