06.08.2011

Gris bleu de Normandie

Ogólnie nie jestem frankofilna, ale są miejsca we Francji, które mnie zachwycają swoją urodą. 
Jedne surowym pięknem- jak  Alzacja czy Owernia; inne prostym życiem- jak Bretania i Burgundia. 
Swoje własne miejsce w tym rankingu zajmuje Normandia- za historię, tajemniczą przyrodę, szaroniebieski kolor nieba i morza... I przecudne plaże i klimat nadmorskich kurortów takich, jak Deauville, Trouville, Villerville...
Pamietacie jak  Coco Chanel jeździła na wakacje do Deauville? 
Tutaj znajdował się też jej butik


Ale piszę o Normandii, bo tu, w Villerville znajduje się przedmiot moich westchnień- niezwykle piękny dom- letnia posiadłość francuskiej dekoratorki Sophie Seguela. Pokazano go po raz pierwszy we francuskim Elle Decoration nr 09/2010, a potem w polskiej edycji (4/5 2010).Budenek pochodzi z 1880 roku i zaprojektował go sam Charles Garnier, twórca m.in. gmachy Opery Paryskiej (nazywanej zresztą często Opera Garnier lub Palais Garnier) i najsłynniejszego na świecie kasyna w Monte Carlo. Rękę mistrza widać od razu- przepiękny dom usytuowany nad brzegiem morza wykorzystuje wszystkie możliwości swojego położenia- tutaj przez każde okno widać szarobłękitne morze, piasek, ciemne skałki. 
Taką kolorystykę ma też wnętrze zaprojektowane przez Sophie, które nawiązuje do tonacji krajobrazu. Ściany w jasnym szaroniebieskim kolorze Sophie zestawiła z piaskowym beżem poduszek i dywanów z włókna kokosowego. do tego akcenty grafitu, granatu, błękitu i czystej bieli.
Białe są opaski z niskiej kasetonowej boazerii i belkowany sufit, które to elementy stylu New England zapożyczono ze starych rezydencji na amerykańskiej wyspie Nantucket (pisałam o niej kilka postów temu) 
fot. Elle Decoration

3 komentarze :

  1. Napisalam komentarz i chyba go wcielo bo nic nie ma buuuuuu

    OdpowiedzUsuń
  2. Mimo wszystko fajnie, że tu zajrzałaś. Dzisiaj komentarze zawieszają się gdzieś we wszechświecie, bo ja u Ciebie też pisałam 3 razy:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kalinka